سبد خرید

تهدید امنیتی در وردپرس و روش حل آنها

تهدید امنیتی در وردپرس و روش حل آنها

برای امنیت وبسایت خود چه کرده اید ؟ آیا می‌دانید افزونه‌های امنیتی چه تاثیری بر روی وبسایت شما خواهند داشت؟

برای بسیاری از مشاغل امنیت وبسایت حرف اول را می‌زند و برای اینکه بتوانید سایت خود را حفظ کنید و به فعالیت در آن ادامه دهید، باید به حفظ امنیت آن توجه کنید.

بسیاری از صاحبان مشاغل تلاش زیادی برای سایتشان می‌کنند و آن را به موفقیت‌های خوبی می‌رسانند اما به دلیل عدم توجه به امنیت آن، تمام زحمات خود را بصورت یکجا از دست می‌دهند و به مشکلات متعددی دچار میشوند


افزونه‌های امنیتی

افزونه‌های قدرتمند زیادی برای محافظت از وبسایت موجود هستند و در کنار سایر تکنیک‌های مهم در امنیت وبسایت ضروری است تا از آن‌ها استفاده کنیم.

حفظ امنیت در وردپرس

کارهای متعددی را برای امنیت وبسایت خود باید انجام بدهید که یکی از آن‌ها استفاده از افزونه‌های امنیتی است.

دیگر همه می‌دانند وردپرس به علت دسترسی راحت به پنل مدیریت و متن باز (open source) بودنش محبوب تمام جهان شده است. موضوع مهمی که در این سیستم وجود دارد، تیم قدرتمندی است که با دقت به بررسی باگ‌های امنیتی می‌پردازند تا مشکلات را در هر نسخه از وردپرس برطرف کنند. اما هکرها همیشه منتظر هستند تا شکافی را بیابند و دست به کار شوند. حال این شکاف می‌تواند در هسته وردپرس باشد، در قالب یا افزونه‌ای که استفاده می‌کنید یا هر آنچه به وردپرس مربوط است.

حداقل ۵ تهدید امنیتی در وردپرس شناسایی شده است که به احتمال خیلی زیاد می‌تواند باعث هک شدن و از بین رفتن وبسایت شما شود. این ۵ مورد را با هم بررسی می‌کنیم و راه حل آن را ارائه می‌دهیم.

تهدید امنیتی در وردپرس

اینکه چگونه بتوان تعدادی تهدید امنیتی در وردپرس را یافت و راه حل آن را نیز پیدا کرد کار ساده‌ای نیست اما به کمک توسعه دهندگان و افراد حرفه‌ای امکان‌پذیر می‌شود.

۵ تهدید امنیتی جدی در وردپرس موجود است که باید آنها را در وبسایت خود یافته و آنها را رفع کرد تا حداقل امنیت وبسایت را تامین کرد و از نفوذ خرابکاران و ربات هایی که شبانه روز کدهای مخرب منتشر میکنند و تلاش میکنند فعالیت سایت ها را متوقف کنند جلوگیری کرد .

۱- مشخص است که از وردپرس و از چه نسخه‌ای استفاده می‌کنید

وبسایت شما در حال استفاده از کدامین نسخه است ؟ این موضوع قابل مشاهده توسط سایر افراد است . حتی با توجه به قالبی که از آن استفاده می‌کنید شاید در تمامی برگه‌ها و صفحات مشهود باشد و این خود یک تهدید امنیتی در وردپرس محسوب می‌شود.

اصلا نیازی نیست که دیگران بدانند وبسایت شما با وردپرس ایجاد شده و اینکه دارای چه نسخه‌ای است. این اطلاعات فقط برای خودتان لازم است . اگر شخصی قصد خرابکاری داشته باشد با دانستن این موارد می‌تواند آسیب جدی به هسته وردپرس، افزونه‌ها و قالب وردپرس وارد کند.

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

برای حل این مشکل اگر توسعه دهنده باشید می‌توانید با کمی جستجو در بین کدهای هسته وردپرس آن را پنهان کنید اما اگر توسعه دهنده نیستید نگران نباشید. وردپرس برای این منظور افزونه‌هایی دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید این مسئله را حل کرد.

۲- آدرس ورودی به پیشخوان وردپرس

آدرس پیش‌فرض وردپرس برای ورود به پیشخوان با نامک wp-admin است. تقریبا هر کسی که تا حدی با وردپرس آشناست این موضوع را می‌داند بنابراین تا اینجا کار بسیار ساده است و برای افراد مخرب تنها حدس زدن و کشف کردن نام کاربری و رمز عبور باقی می‌ماند.

این مشکل را حل کنیم

باید کاری کنیم که افراد و ربات‌ها امکان دسترسی به این صفحه را به هیچ وجه نداشته باشند. برای این منظور و جلوگیری از این  تهدید امنیتی در وردپرس دو روش پیش پای ماست.

  1.  به صورت دستی یا با کمک افزونه‌ها نام و موقعیت صفحه ورود را تغییر دهیم.
  2.  دسترسی‌ها را با کمک آدرس‌های آی‌پی محدود کنیم.

۳- وردپرس دارای پیش‌فرصی در نام جداول پایگاه داده است که همه از آن مطلع هستند

وردپرس دارای یک پیشوند WP در تمامی جداول خود است که یک استاندارد برای آن محسوب می‌شود و اما یک تهدید امنیتی در وردپرس! اگر پیشوند این جداول را تغییر ندهیم ، دسترسی به آن‌ها را برای افراد، امکان‌پذیر کرده‌اید.

۴- امکان ویرایش قالب و افزونه در پیشخوان وردپرس وجود دارد

وقتی امکان ویرایش قالب و افزونه‌های شما فراهم باشد، با ورود هر فردی باید احساس خطر کنید زیرا ممکن است آسیبی به وبسایتتان وارد سازد. به راحتی می‌توانند با وارد کردن کدهایی اقدام به آلوده کردن وبسایتتان کنند.

۵- امکان تلاش‌های پیاپی برای ورود به کنترل پنل

در وردپرس امکان وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به تعداد نامحدود وجود دارد. یعنی اگر شما پسورد خود را فراموش کرده باشید، بارها می‌توانید پسوردهای متعددی را تست کنید. شاید به نظر شما بهترین امکان باشد اما یک تهدید امنیتی در وردپرس محسوب می‌شود

حملات سایبری روز به روز در حال پیشرفت و رشد هستند و کل اینترنت را در برگرفته‌اند. فرقی ندارد یک وبسایت کوچک یا بزرگ هستید، اگر کسی در کمین سایت شما باشد می‌تواند آن را از پای درآورد.

تامین اقدامات امنیتی ذکر شده می‌توانید خیلی از مسائل را حل کنید و تهدید امنیتی در وردپرس را به حداقل برسانید.

سوالات رایج

آیا با همین ۵ روش می‌توان امنیت وبسایت وردپرسی را تضمین کرد؟

این ۵ روش موارد بنیادی موجود در وردپرس است که پرداختن به آن‌ها ضروری است اما روش‌های دیگری برای قوی‌تر کردن امنیت وبسایت را نباید نادیده گرفت و هر لحظه باید بررسی کرد.

چه روش‌های دیگری برای حفظ ایمنی وردپرس ضروری است؟

مجموعه بسته جامع امنیتی را میتوانید از فروشگاه مکس وبرتهیه کنید و سطح امنیت سایت خود را دست نیافتنی کنید

این مطلب را می پسندید ؟

ما خیلی بیشتر از این مطلب داریم که از خواندن آن لذت میبرید ! به مشترکین ما بپیوندید.

با وارد کردن ایمیل خود ، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.

مطالب مرتبط