سبد خرید

۷ علت هک شدن وبسایت

۷ علت هک شدن سایت شما

بحث هک و امنیت یکی از مهمترین مباحث برای کسب‌وکارهای اینترنتی هست. کسب‌و‌کارهای زیادی به دلیل هک شدن حاصل یک عمر زحمتشان را از دست داده‌اند. متاسفانه نمونه‌های بسیاری از این کسب‌ و‌ کارها را مشاهده می‌کنیم.


علت هک شدن سایت شما چیست؟

  • میزبانی وب نا امن

تمامی وبسایت ها روی وب سرور میزبانی میشوند. برای شروع کار با سیستم مدیریت محتوای  حتما نیاز به یک میزبانی وب هاستینگ داریم، اما متاسفانه برخی از شرکت های ارائه هاستینگ پلتفرم امن و مناسبی برای حفظ اطلاعات ی ما ندارند، پس در اولین مرحله نیاز است که ما از یک میزبانی وب امن هاست خود را تهیه کنیم . دقت کنید هاست خوب و پرسرعت و مهمتر از همه، امن تهیه کنید .

  • استفاده از رمز عبور ضعیف

در دومین مرحله شما حتما باید برای اکانت پنل مدیریت ، FTP، کنترل پنل هاستینگ خود از یک رمز عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید. با این عمل، کار هکرها و مخرب ها را دشوار میکنید و از هک شدن سایت حود جلوگیری میکنید . برای هکرها شناسایی رمز عبور بسیار آسان است . 

  • دسترسی غیرمجاز به پوشه wp-admin

به طور کلی سفارش سازی وبسایت  در پیشخوان انجام میشود، به همین دلیل هکرها همیشه تلاش میکنند این سد را بشکنند و وارد پیشخوان سایت شما شوند و اطلاعات و فایل ها را دستکاری کنند و آن را نابود کنند! شما برای جلوگیری از ورود هکرها یک احراز هویت برای پوشه wp-admin سایت خود اضافه کنید.

حتما رمز عبور قوی برای پیشخوان خود انتخاب کنید!

  • سطح دسترسی فایل نادرست

تا به حال زیاد با ارور 403 مواجه شدید، برای رفع این ارور همیشه باید سطح دسترسی فایل های ی خود را به 644 و پوشه ها را به 755 تغییر دهید. این امر به وب سرورها کمک میکند دسترسی به فایلهای سایت شما را کنترل کنند. اگر این کار نکنید هکرها راحت به فایلهای شما دسترسی پیدا میکنند و آنها را تغییر دهند! پس حتما این مورد را چک کنید!

  • به روز رسانی نشدن ، قالب و افزونه ها

برخی از افراد فکر میکنند با به روز رسانی کردن نسخه  سایت شون بهم میریزه و اطلاعات قبلی شون از بین میرود! اما به هیچ وجه همچین چیزی درست نیست! در هر نسخه  مشکلات و خطاهای قبلی برطرف میشود. بهتر است همیشه در ابتدا یک بک آپ از سایت خود بگیرید و  سپس آن را به روز رسانی کنید! با به روز رسانی نکردن ، وبسایت خود را آسیب پذیر تر میکنید!

پس به روز رسانی خودکار را فعال کنید.

  • استفاده کردن از نام کاربری admin در اکانت پنل مدیریت

ار نام کاربری admin برای ورود به پنل مدیریت  خود استفاده نکنید. از یک نام کاربری متفاوت استفاده کنید.

  • استفاده از قالب و افزونه های نال شده

دانلود قالب و افزونه  از منابع غیر قابل اعتماد بسیار خطرناک است. نه تنها امنیت وب سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند، بلکه باعث دزدیده شدن اطلاعات شما هم میشود . 

این مطلب را می پسندید ؟

ما خیلی بیشتر از این مطلب داریم که از خواندن آن لذت میبرید ! به مشترکین ما بپیوندید.

با وارد کردن ایمیل خود ، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.

مطالب مرتبط