سبد خرید

انواع روش‌های تخفیف در فروشگاه اینترنتی

انواع روش‌های تخفیف در فروشگاه اینترنتی

در زمان‌هایی از سال وقتی در خیابان قدم می‌زنید با فروشگاه‌هایی رو به رو می‌شوید که پشت ویترین خود تخفیفاتی را برای فروش محصول در نظر گرفته‌اند. احتمالا  نظر شما جلب می‌شود و تمایل دارید به داخل فروشگاه رفته و از محصولات دیدن کنید. در واقع این نوعی جذب مشتری است که منجر به فروش بیشتر می‌شود. در فروشگاه اینترنتی نیز داستان به همین صورت است. باید در زمان‌هایی که معمولا مناسبتی هستند تخفیفاتی را در نظر بگیرید تا فروش خود را افزایش دهید. اما ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی به چه صورت‌هایی امکان پذیر است ؟ اکنون می‌خواهیم روش‌های ممکن را برای اعمال تخفیف به شما بگوییم.


ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی

شاید فکر کنید ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی مشخص است و تنها به یک صورت انجام می‌شود اما اینطور نیست. شما می‌توانید به روش‌های مختلفی به مشتریان تخفیف دهید. اینطور هم فروش بهتری دارید و هم جذابیت عملکرد شما برای مشتری بالا می‌رود. حال روش‌های مختلف را با هم بررسی می‌کنیم.

۱- تخفیفات درصدی

معمولا این مدل از تخفیف هم در دنیای واقعی و هم مجازی رایج است. شما هم می‌توانید از آن به عنوان ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی استفاده کنید. اما حتما می‌پرسید این نوع تخفیف را چگونه در فروشگاه ووکامرسی پیاده‌سازی کنیم؟


  • تخفیف و قیمت گذاری پویا
  •  ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی

با روش تخفیف و قیمت گذاری پویا ، می‌توان امکان ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی بصورت درصدی را تعریف کنید. این روش چندین عملیات را برای فروشگاه اینترنتی انجام می‌دهد؛ از جمله فروش‌های منظم، تبلیغات، پیشنهادات ویژه، قیمت گذاری عمده و تکی، پیشنهادات روزانه، پلن‌های وفاداری خریداران و…


۲- حمل و نقل رایگان

حتما با این نوع ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی هم آشنا هستید. به عنوان مثال یک امکانی را برای چند روز فعال می‌کنند تا در صورت خرید محصولی به مبلغ 2 میلیون تومان، 2۰۰ هزار تومان تخفیف دریافت می‌کنید. این گونه تخفیفات نیز جالب هستند اما در فروشگاه اینترنتی معمولا به این صورت است که مبالغ تعریف شده‌ای دارای امکان ارسال رایگان هستند.

  • حمل و نقل پیشرفته ووکامرس
  • ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی

ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی بصورت حمل و نقل رایگان و غیر رایگان را با روش حمل و نقل پیشرفته ووکامرس می‌توان اجرایی کرد.


انواع روش‌های تخفیف در فروشگاه اینترنتی
انواع روش‌های تخفیف در فروشگاه اینترنتی

۳- کد تخفیف

ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی بصورت کد تخفیف معمولا برای افراد خاصی در فروشگاه در نظر گرفته می‌شود. این امکان می‌تواند برای مشتریان همیشگی، همکاران، مشتریان جدید و … در نظر گرفته شود. در این روش کد اختصاصی را در نظر گرفته و مشتری در هنگام خرید با وارد کردن آن تخفیف را دریافت می‌کند.


  • روش کوپن تخفیف اولین خرید ووکامرس
  • ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی

با این روش نیز می‌توانید کوپن یا کد تخفیفی را برای مشتریان خود در نظر بگیرید. از ویژگی‌های آن به تخفیف ثابت یا درصدی، تعیین تاریخ انقضا، تعیین حمل و نقل رایگان، تعیین حداقل و حداکثر میزان هزینه و… می‌توان اشاره کرد.


۴- ارسال هدیه

گاهی لازم است بدون اینکه هزینه‌ای از مشتریان خود بگیرید، خدماتی را به آن‌ها ارائه دهید. معمولا برای ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی به این روش با محصولات مجازی می‌توان وارد عمل شد. این روش بیشتر برای فروشگاه‌های مجازی پیشنهاد می‌شود.


۵- تخفیف با توجه به روش پرداخت

آیا تا حالا در مورد روش ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی با توجه به روش پرداخت شنیده‌اید؟ در این روش فروشگاه اینترنتی افراد را تشویق به پرداخت آنلاین می‌کند. مثلا اگر هزینه را بصورت اینترنتی پرداخت کنید تخفیفی برایتان قائل می‌شود یا ارسال کالا را بصورت رایگان در نظر می‌گیرد. اما اگر بخواهید در محل و پس از دریافت کالا پرداخت نقدی داشته باشید این تخفیف شامل حالتان نخواهد شد.


  • قیمت گذاری بر حسب روش پرداخت
  • ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی

اگر می‌خواهید فروش را در فروشگاه اینترنتی افزایش دهید باید روش‌های مشتری ‌مداری و جذب مشتریان جدید را بلد باشید. یکی از این روش‌ها ارائه تخفیف در فروشگاه اینترنتی است

به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در سال به روش‌های مختلفی که به آن اشاره شد ، تخفیفاتی را در نظر گرفته و به مشتریان خود ارائه دهید.

این مطلب را می پسندید ؟

ما خیلی بیشتر از این مطلب داریم که از خواندن آن لذت میبرید ! به مشترکین ما بپیوندید.

با وارد کردن ایمیل خود ، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.

مطالب مرتبط